Студентський дайджест

Благодійна акція “Передай тепло домівки!”

Сьогодні Україна переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність та територіальну цілісність. Сьогодні ми по-особливому розуміємо зміст слова «захисник», тоді, коли звідти, зі сходу України не вертаються додому доньки й сини – захисники своєї Батьківщини.

За ініціативи викладацького колективу та студентської громади спеціальності “Прикладна лінгвістика” у рамках благодійної акції «Передай тепло домівки» 18 жовтня зібрано близько 200 банок різноманітної консервації, яка відправиться на схід, у найгарячіші точки, і, сподіваємося, хоча б на хвилину нагадає нашим хлопцям про рідну оселю, мамину турботу та наблизить таку очікувану перемогу.

Представники лінгвістичної родини МНУ імені В.О.Сухомлинського також долучилися до акції збору пластикових кришечок для збору коштів на протези воїнам АТО.

IMG_0236IMG_0279

12IMG_0301

 

 ІЗ НОВИМИ ЛІНГВІСТИЧНИМИ ПЕРЕМОГАМИ!!!

5–7 квітня студенти ІV курсу спеціальності «Прикладна лінгвістика» Форошевська Юлія та Степанян Каріна взяли участь у Всеукраїнській олімпіаді зі спеціальності «Прикладна лінгвістика», що проходила на базі СНУ імені Лесі Українки. Науковий захід зібрав понад 30 учасників із різних куточків України (Ужгородського національного університету, Національного університету «Львівська Політехніка», Київського національного університету, Харківського національного політехнічного університету, Донецького національного університету імені Василя Стуса), які у ході дискусій обмінялися досвідом у викладання прикладних  дисциплін, мали змогу презентувати власні лінгвістичні вміння та навички. Високоповажні гості та члени журі конференції , серед яких доктор філологічних наук, професор Загнітко Анатолій Панасович (Донецький національний університет імені Василя Стуса), доктор філологічних наук, професор Левченко Олена Петрівна (Національний університет «Львівська Політехніка»), доктор філологічних наук, професор Дарчук Наталія Петрівна (Київський національний університет), оцінили роботи наших учасниць, зазначивши про високий рівень наукового обґрунтування та неординарність викладу практичної частини. Студенти нашого навчального закладу гідно представили кафедру загальної та прикладної лінгвістики, презентували високий рівень підготовки, ставши дипломантами 3 ступеню наукової конференції Всеукраїнського рівня.

Усією лінгвістичною родиною вітаємо Форошевську Юлію та Степанян Каріну із знаковою подією у їхньому житті та житті спеціальності. Щиро бажаємо творчих злетів та нових перемог!

IMG_7204 IMG_7205 IMG_7206

     

 

              «ПЕРШІ КРОКИ НАУКОВОГО СТАНОВЛЕННЯ»

Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих учених «Антропоцентрична скерованість сучасної наукової лінгвістичної парадигми», ініційована кафедрою загальної та прикладної лінгвістки МНУ імені В.О.Сухомлинського, 7 квітня 2017 року зібрала понад 250 учасників із різних регіонів України – Харкова, Рівне, Києва, Одеси, Херсона, Кам’янець -Подільського, Луцька, Луганська, Полтави (усього 16 міст України) За міжнародними угодами учасниками конференції стали Бельцький державний університет імені Алеку Руссо (Республіка Молдова), Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Республіка Білорусь). Учасники конференції у ході пленарного засідання та роботи секційних груп обговорили задачі перекладу як засобу міжкультурної комунікації, проблемні питання дискурсології, визначили роль сучасних комунікативних технологій та мови ЗМІ у процесі поповнення лінгвістичної парадигми, запропонували цікавий мовний та мовленнєвий матеріал у структурній та стилістичній інтерпретації. Зустріч у рамках конференції сприяла вдосконаленню технологій розвитку особистості учня в системі мовно-літературної освіти, а також дозволила сформувати орієнтири, напрями, перспективи розвитку сучасного прикладного мовознавства.

Хочеться відзначити, що науково-практична конференція на базі кафедри загальної та прикладної лінгвістики вже стала традиційним науковим заходом (вона проводиться 8 рік поспіль), що, звісно, дає можливість творчій молоді всієї України робити перші кроки у формуванні нових ідей, методик, положень у сфері прикладної лінгвістики.

1 2 3 4

 

ПОЕТИЧНИМИ СТЕЖКАМИ

Із нагоди Всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня і в Україні, студенти філологічного факультету мали змогу поспілкуватися з миколаївською поетесою, неодноразовою учасницею літературних проектів “Cambala”, “Над часом”, фіналісткою конкурсу “Славянские традиции”, співорганізатором та модератором літературного фестивалю “Ватерлінія” Ксаною Коваленко. В аудиторії панувала казкова атмосфера – із творів авторки лунали запрошення “впасти в небо”, поринути у світ дитинства з ляльками, маминим голосом “Вставай!”, першим коханням. Поетеса поділилася зі студентами-лінгвістами досвідом словорухів, розповіла про перші кроки своєї словотворчості, презентувала цікаві відеопроекти та власні поетичні збірки. “Немає приводу, щоб зупинятися, немає приводу шкодувати про те, що народився поетом”, – зазначила Ксана, чим надихнула присутніх, сподіваємося, на творчі пошуки”.

IMG_7711IMG_7716.IMG_7719IMG_7718

  

“Живи, Кобзаре!”

“Живи, Кобзаре!” Із таким слоганом зустріли студенти-лінгвісти МНУ імені В.О. Сухомлинського 203 річницю від Дня народження Великого Поета, Майстра Слова, Сина Свого Народу … Разом із учнями гімназії №4
м.Миколаєва вони виклали шану і повагу до Кобзаря у віршованих рядках:
Живи, Кобзаре…

Життя прожить – не поле перейти,
Іти прийдеться різними стежками…
Упевнено летіти до мети
Нас вчив Кобзар відомими віршами.

У них і радість, й смуток залиша,
І біль за долю рідної країни.
У них живе поетова душа,
В них жодне слово з часом не загине!

Краса Дніпра і шепоти дібров,
Безкраїй степ й лани широкополі,
Кипуча, сильна українська кров,
Що не залишила країну у неволі!

Він вчив любити й берегти любов
До неньки, до близьких і до небогих.
Плекати й шанувати сотні мов,
«Своїх» пісень не забувать чудових!

Живи, Кобзар, у думах, у віршах,
В піснях, в поемах, в українськім слові!
Живи у наших душах і серцях!
У вічності, мистецтві, у любові!!!

ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО
Шевченкове слово – одвічна наука,
Із маминих уст вже з дитинства звучить!
Тарасова мова – в ній радість і смуток,
Як пісня народна в повітрі бринить!

Усе в тих віршах, наче вся Україна –
Широкі степи та безкраї лани,
Могутній Дніпро , честь і слава країни,
Яку не здолали нахабні пани.

Безмежне й ласкаве поетове слово,
Розбудить людей як ранкова зоря.
Любіть та вивчайте шевченкову мову!
Любіть та шануйте свого Кобзаря!

 Студенти-лінгвісти МНУ імені В.О. Сухомлинського 203 річницю від Дня народження Великого Поета.

0bD7HRzRWCY

 

 

Результати Інтернет-олімпіади з прикладної лінгвістики

     За ініціативи кафедри загальної та прикладної лінгвістики МНУ імені В. О. Сухомлинського у рамках співпраці із загальноосвітніми закладами започатковано та проведено першу Регіональну інтернет-олімпіаду з прикладної лінгвістики. Перший (дистанційний) та другий (очний) тури олімпіади дозволили учасникам висловити любов до слова, повагу до рідної мови, презентувати надзвичайні вміння оволодівати іншими мовами, відкривати нові обрії лінгвістичної науки. Захід об’єднав учнів м. Миколаєва, м. Первомайськ, м. Возненсенськ, м. Южноураїнськ, Снігурівського, Баштанського, Доманівського, Кривозерського, Жовтневого районів області. Географія олімпіади сягнула за межі регіональної. Учасниками олімпіади стали учні ЗОШ № 12, м. Луцьк Волинської області та ЗОШ №4 м. Цюрупинськ Херсонської області.

     24 лютого у рамках фінального етапу дружньою лінгвістичною родиною зустріли учасників ІІ туру інтернет-олімпіади із прикладної лінгвістики (всього 54 учні), презентувавши перспективи, які відкриває сьогодні спеціальність «Прикладна лінгвістика» у різних галузях суспільного життя. Організатори олімпіади щиро вітають переможців, бажають успіхів, натхнення та нових злетів у житті!

Переможці Інтернет-олімпіади з прикладної лінгвістики

Руденко Діана Антонівна
Черненко Єлизавета Сергіївна
Лєбах Анжела Віталіївна

DSC_3980DSC_4006DSC_4104_496x331

 

 

День рідної мови

21 лютого на філологічному факультеті за ініціативи кафедри загальної та прикладної лінгвістики був проведений захід, присвячений Дню рідної мови, в якому взяли участь викладачі кафедри і студенти напрямів підготовки Мова і література (російська) і Прикладна лінгвістика. На заході були присутні представник Миколаївського товариства «Чеська сходка» Ольга Бойченко і представник спілки армян України в Миколаївській області Левон Захарян. Гості  підготували мультимедійні презентації про чеську і армянську діаспори на території України. Студенти отримали цікаву інформацію про історію і сучасний стан чеської і армянської мов, почули ці мови з вуст їх носіїв.

 IMG_7400 IMG_7408

 

 

Зустріч із зірками

Небо завжди чарує кожного. Саме тому у вівторок, 18 жовтня 2016 року, студенти філологічного факультету напряму підготовки 6.020303 «Філологія* (Мова і література (російська))» вирішили відвідати Миколаївську обсерваторію, щоб насолодитись барвами зоряного неба у повній красі. Так сталось, що молоді у прямому сенсі довелося «відкрити сезон полювання за чистим небом». І ось нарешті ця авантюра здійснилась. Зібравши власні сили і одягнувши теплі речі (вночі буває дуже холодно), студенти зустрілись біля воріт обсерваторії, які більше нагадують портал в інший світ.

Вся територія, а вона, до речі, майже чотири гектари, оповита історичними згадками про перші досягнення А. С. Грейга, засновника цього наукового центру, та про інші маленькі й великі перемоги людини над вивченням космосу.

Ось і Вега, Альдебаран, подвійний Міцар – тепер це друзі студентів, ще звичайно є телескоп і спогади, записані у зошитах пам’яті.

vXvr8YaLFPo wMvSXrwHGQY

 

 

«Маленька форма великої думки»

Студентам філологічного факультету напряму підготовки 6.020303 «Філологія* (Мова і література (російська))» у вівторок, 18 жовтня 2016 року, пощастило зустрітися із місцевим талантом – співачкою слова, миколаївською поетесою Євгенією Мішанкіною.

Ця зустріч для кожного стала цікавою, веселою і мотиваційною, Євгенія підкорила серця усіх закликами до пошуку себе та впевненості у власному життєвому виборі.

Євгенія Мішанкіна – скрипалька в Українському театрі драми та комедії, перекладачка п’єс, чарівна жінка та віддана мати. До речі, ліричний образ її доньки досить часто тендітно фігурує у віршах, що читалися. Станом на сьогодні Євгенія випустила п’ять збірок, чотири з яких презентувала під час зустрічі.

У вирі тем для віршів найбільше запам’яталася авторська адаптація притчі про ангелів. Проте постійно писати віршовані притчі – це не найкращий вибір, бо поезія має литися з душі, а не «висмоктуватися з пальця», запевняє гостя. Лине до тебе притча – пишеш притчу; лине інше – пиши інше: «зациклюватись» необов’язково.

Під час зустрічі присутнім бажалося дістати зірку з неба, звернути гори, – настільки постать поетеси вплинула на студентські серця. «Пишіть, якщо хочеться», – казала вона. Бо вірш – це «маленька форма великої думки». І написати захотілося. Щонайменше, відгук про її жіночність, поетичність, мудрість і чарівність – це точно.

UM5S-QIjZk0 03Q3oywaK6M

 

 

 

 

Студенти-лінгвісти відкрили свої серця дітям із дитбудинку

Перший день зими стане незабутнім у житті студентів-лінгвістів, бо ж 1 грудня друго- та четвертокурсники спеціальності «Прикладна лінгвістика» завітали до дітей із дитячого будинку «Червоне сонечко» й подарували їм маленьке свято. Лінгвісти не лише спробували себе в ролі акторів-аматорів, а й влаштували чимало ігор для діток, провели конкурси, які зацікавили маленьких друзів. Зустріч відбувалася в затишній атмосфері, а зал наповнювався дитячим сміхом та радістю. Малюки із захватом спостерігали за кожним рухом героїв казки та водили з ними хороводи. Малеча танцювала з казковими гостями, бавилася кульками, ділилася своїми емоціями та щиро раділа подаруночкам.

Цей похід запам’ятається надовго як малюкам, так і майбутнім лінгвістам. У пам’яті дітей закарбується образ Колобка та його друзів, які привітали з першим днем зими, а студенти зрозуміють, що так вони зможуть подарувати малюкам хвилини щастя та короткої, але реальної казки.

6310lZD689g