Гурдуз Андрій Іванович

кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і літератури

gurduz_andriy_ivanovиchЗакінчив з відзнакою філологічний факультет Миколаївського державного педагогічного університету (2002 р.).

Кандидатську дисертацію “Міфопоетична парадигма в українській та західноєвропейській “прозі про землю” кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.” захистив в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України (2007 р.). Спеціальність – «порівняльне літературознавство».

Нагороджений Почесною грамотою Миколаївської обласної ради (2008 р.); Грамотою Міністерства освіти і науки України (2008 р.); дипломом Миколаївської обласної державної адміністрації за перемогу в обласному конкурсі робіт молодих учених у номінації “Гуманітарні науки” (2009 р.); Грамотою управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації (2010 р.), Грамотою Миколаївського національного університету (2011 р.), Грамотою Департаменту освіти і науки облдержадміністрації (2016 р.).

Стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених (2008-2010 рр.).

Сфера наукових інтересів: теорія і практика компаративних досліджень, проблеми літературної міфотворчості, поетики української та зарубіжної літератури ХІХ-ХХІ ст.

Основні лекційні курси

  • Історія української літератури ХІХ століття
  • Історія зарубіжної літератури ХІХ – початку ХХ століття
  • Компаративістика і літературний процес
  • Сучасна літературна компаративістика: теорія і практика