«ПЕРШІ КРОКИ НАУКОВОГО СТАНОВЛЕННЯ»

Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих учених «Антропоцентрична скерованість сучасної наукової лінгвістичної парадигми», ініційована кафедрою загальної та прикладної лінгвістки МНУ імені В.О.Сухомлинського, 7 квітня 2017 року зібрала понад 250 учасників із різних регіонів України – Харкова, Рівне, Києва, Одеси, Херсона, Кам’янець -Подільського, Луцька, Луганська, Полтави (усього 16 міст України) За міжнародними угодами учасниками конференції стали Бельцький державний університет імені Алеку Руссо (Республіка Молдова), Гомельський державний університет імені Франциска Скорини (Республіка Білорусь). Учасники конференції у ході пленарного засідання та роботи секційних груп обговорили задачі перекладу як засобу міжкультурної комунікації, проблемні питання дискурсології, визначили роль сучасних комунікативних технологій та мови ЗМІ у процесі поповнення лінгвістичної парадигми, запропонували цікавий мовний та мовленнєвий матеріал у структурній та стилістичній інтерпретації. Зустріч у рамках конференції сприяла вдосконаленню технологій розвитку особистості учня в системі мовно-літературної освіти, а також дозволила сформувати орієнтири, напрями, перспективи розвитку сучасного прикладного мовознавства.

Хочеться відзначити, що науково-практична конференція на базі кафедри загальної та прикладної лінгвістики вже стала традиційним науковим заходом (вона проводиться 8 рік поспіль), що, звісно, дає можливість творчій молоді всієї України робити перші кроки у формуванні нових ідей, методик, положень у сфері прикладної лінгвістики.