Вітаємо!

Шановні випускники спеціальності “Прикладна лінгвістика”! Від усієї лінгвістичної родини вітаємо Вас із завершенням студентського шляху. Творчих успіхів та здійснення амбіційних планів в обраній професії.

Набуті уміння та навички у галузі лінгвістики, віримо, незабаром, допоможуть кожному із Вас у професійному становленні!

Сумуватимемо!

Сохраненное изображение 2018-7-6_15-54-13.809Сохраненное изображение 2018-7-6_15-53-56.472

 

Вітаємо команду КВК “Без варіантів”

Актову залу МНУ імені В. О. Сухомлинського розірвало від сміху! Лінгвістична команда КВК “Без варіантів” показала вищий клас на імпровізації. Гострий гумор, дружна гра,  шалений позитив принесли гравцям 2 почесне місце. Вітаємо наших переможців!!! Щиро віримо у продовження традицій студенського КВК, гідне місце в якому займатимуть нові представники лінгвістичної родини!

photo_2018-05-24_22-04-53 photo_2018-05-24_22-04-57

Зустріч у форматі «Світове кафе»

Краще бути першим на селі, аніж крайнім в місті: в рамках Дня Європи молодь Миколаєва дискутувала про можливості працевлаштування в ОТГ та розвиток європейських цінностей

Молодих, яскравих, перспективних та амбіційних представників студентства спеціальності «Прикладана лінгвістика» Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини «Україна» запросили експерти Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, до участі в світовому кафе, приуроченому Дню Європи.
Як залучити молодь до роботи в ОТГ? На які умови праці погоджуються молоді спеціалісти? Як впроваджувати європейські цінності в Україні та як сприяти тому, щоб зберегти цвіт нації на Батьківщині? – про це зі студентами під час заходу спілкувалися голова Веснянської ОТГ Мухарський Леонід, радник з питань комунікації Юлія Почебут, радник з регіонального розвитку Микола Дурман, радник з місцевих фінансів Юлія Кірвас.
Розмова відбулася в форматі «світового кафе» – це коли створюється спокійна, затишна, як у кав’ярні атмосфера, а головне – щоб всі відчули безпечний простір і відчували себе вільно. Учасники працювали за чотирма столиками, кожний із яких вирішував, які є перспективи працевлаштування як в Україні в цілому , так в ОТГ загалом.
«Україна змінилася від часів подій на Майдані 2013-14 років, ми зблизилися з європейською спільнотою на основі спільних цінностей. Сьогодні майбутнє за молоддю, адже ви – прогресивні та безпосередні, маєте власні погляди на розвиток держави, можете її змінити. Наше завдання – скласти ефективний план дій для спільної роботи вищих навчальних закладів, Центру зайнятості, ОТГ з метою створення сприятливих умов для залучення на роботу молодих фахівців!» – підкреслив директор Миколаївського ЦРМС Валентин Бойко.
Учасники кафе працювали в малих мобільних групах, по 6-7 осіб за столом задля отримання зрізу громадської думки зі всіх питань та орієнтирів. Студенти були з різних вишів, тому цікавий вийшов захід, адже новації народжуються при випадкових зустрічах.
По закінченню роботи провели «врожай думок» за участю модераторів груп – експертів ЦРМС та голови ОТГ. Насамкінець всі присутні зійшлися на думці, що всі реформи починаються перш за все зі зміни психології людей. Українське суспільство повірило в себе як в носія і втілювача суми цінностей, які слід вважати європейськими. Це успіх, але кожен успіх повинен мати розумне закінчення. Останнє можливо тільки тоді, коли до цінностей відносяться серйозно, з належною повагою і відповідальністю. Спільна відповідальність за майбутнє має об’єднувати українське суспільство і в цілому країни Європи.

DSC04287 DSC04311DSC04304 DSC04342 DSC04351 DSC04355

Будуймо Європу в Україні!

«Будуймо Європу в Україні!» – під таким гаслом провели останні травневі дні студенти спеціальності «Прикладна лінгвістика». Інтерактивні флешмоби #Жити_по_європейськи та #Європрапор наповнили популярні сторінки соцмереж та об’єднали молодь Миколаївщини – від школяра до студента-випускника. У рамках святкування Дня Європи молоді, яскраві, амбіційні лінгвісти взяли участь у роботі «світового кафе» на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування , дискутуючи про розвиток європейських цінностей, можливості працевлаштування в ОТГ, сприятливі умови для збереження цвіту нації в Україні. Новації від випадкових зустрічей зі студентами інших вишів, врожай думок, купа емоцій, окреслені перспективи надихнули учасників заходу на започаткування власних студентських традицій – вже 21 травня у дворі МНУ імені В.О.Сухомлинського з’явилося «дерево єдності», що забуяло кольорами європейських прапорів на знак спільної відповідальності за майбутнє, що має об’єднувати українське суспільство. Усі реформи, у тому числі й проєвропейські, починаються зі зміни власної психології.

Почни із себе!

Живи та міркуй по-європейськи!

viber image

ч

viber image

Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії»

решті!!! Мельпомена Таврії тепер на Миколаївщині! Мельпомена Таврії- це ХХ Міжнародний театральний фестиваль, але тільки цьогоріч він став проводитися на базі й Миколаївського академічного українського театру  драми та музичної комедії. І ми, як щирі поціновувачі театральних вистав, також долучилися до цього фестивалю. Нашій увазі була представлена вистава київської трупи ” Якось воно буде…” театральна майстерня Миколи Рушковського.

 viber image

viber imageнн

viber imageг а

Довгоочікуваний фінал гри КВК

Незабаром у МНУ ім. В. О. Сухомлинського відбудеться довгоочікуваний фінал гри КВК за кубок ректора університету. Студенти-лінгвісти із натхненням поставились до пропозиції у котрий раз продемонструвати власне почуття гумору, харизму, акторську майстерність та подарувати веселий настрій глядачам. Цього року Ви побачите оновлений склад команди «Без варіантів» – із нами тепер студенти-третьокурсники.

Нові ідеї, новий формат, нові враження!

Приходь і ти підтримати улюблену команду!

p1bcetjbcefhfp8i7dd1t2e1btn7_400x400_2_0

76vnwA43L0k

Hаші студенти в ролі експертів-криміналістів

Ви давно шукаєте себе, а знайти все ніяк не можете? “Прикладна лінгвістика” зробить вибір за тебе, адже можливості практичного втілення лінгвістичних знань та вмінь зашкалюють. Сьогодні наші студенти пробують себе в ролі експертів-криміналістів, практикуючи здобуті навички в Миколаївському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України. А ще два місяці тому лінгвісти ринули у світ журналістики, де “побували у шкурі” ведучих, дикторів, кореспондентів, редакторів радіо, телебачення газетних та Інтернет-видань. Тренувались студенти на базах ТРК “Март” та “НикВести”. Незабаром стартує соціолінгвістична практика!

То чого чекаєш ти?

Приходь, обирай – знайди себе!

1 4  viber image

6

130 річниця від Дня народження Л. Булаховського

130 річницю від Дня народження Леоніда Булаховського студенти спеціальності “Прикладна лінгвістика” відзначили засіданням круглого столу “Наука крізь призму століть”. За сімдесят три роки свого життя, з яких понад п’ятдесят український мовознавець віддав науці, академік Л. А. Булаховський створив близько 300 праць, серед них велика кількість монографічних досліджень. Майже в кожній галузі слов’янського мовознавства він сказав своє авторитетне слово, вніс нове, оригінальне, корисне. Цікаві доповіді, жвава дискусія в рамках проведеного заходу, сподіваємося, сприятиме новим науковим звершенням сучасної молоді!

 

DSC_0686 DSC_0694

DSC_0698 DSC_0718

Всеукраїнська науково-практична конференція

7 квітня 2018 року на базі МНУ імені В.О.Сухомоинського відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих учених “Антропоцентрична скерованість сучасної наукової лінгвістичної парадигми”. У заході взяли участь 250 учасників із різних міст України – Харків, Одеса, Київ, Луцьк, Кам’янець-Подільський, Дніпро, Тернопіль, Херсон, Миколаїв та ін. Наукова дискусія у рамках круглого столу, обмін науковим досвідом під час доповідей, перспективні ідеї у сфері розвитку прикладного мовознавства, перекладознавства стали результатом роботи наукової конференції. Організаційний комітет конференції (кафедра загальної та прикладної лінгвістик) визначив найкращі доповіді, нагородив учасників та висловив бажання у подальшій науковій співпраці у рамках розвитку філологічної науки!

 DSC_0708

DSC_0714viber image

 

Вітаємо Катерину Антонову!

Вітаємо студентку спеціальності “Прикладна лінгвістика” Катерину Антонову із дипломом ІІІ ступеня XVI конкурсу українського гумору і сатири “Сміхослов”. Серед більш як 100 учасників з міста та області журі в складі Юрія Діденка, Сергія Гололобова, Леоніда Дудюка, Віри Марущак відзначили ораторські здібності Катерини, яка вміло представила твори П.Глазового та С.Олійника.

Через сміх відроджуймо любов до рідного краю, звичаїв та традицій!

Пишаємося такою молоддю Сухомлинки!

viber image