ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ТОПОНІМІВ МИКОЛАЄВА: PRO AND CONTRA

1 грудня 2015 року викладачі кафедри української мови і літератури разом зі студентами вже традиційно зібралися на засідання дискусійного клубу, щоб обговорити актуальну та доволі контроверсійну тему «ТОПОНІМІКА ТА ІДЕОЛОГІЯ, АБО «ТОПОНІМІЧНА РЕВОЛЮЦІЯ» В УКРАЇНІ» (модератор – доцент І.А. Корнієнко).

До дискусії щодо перейменування топонімів (часом гострої і бурхливої) долучилися не лише філологи, а й історики, краєзнавці, представники міської та обласної адміністрацій. Свої пропозиції висловили депутат Верховної Ради Т.Д. Кремінь, заступник мера міста Миколаєва Є. В. Шевченко, ректор університету В.Д. Будак, члени комісії з питань перейменування І.А. Бондаренко, Н.О. Кухар-Онишко, Ю.Й. Любаров, О.П. Хаєцький.

Учасники засідання дійшли висновку: по-перше, при перейменуванні слід врахувати місцеві топонімічні традиції, сучасні, історичні, національні, соціальні, культурні фактори; по-друге, увічнювати в назвах вулиць Миколаєва імена видатних людей нашого краю, які пройшли перевірку історією. Окрім того, студенти та викладачі виступили з ініціативою про перейменування скверу імені О. Гмирьова, що знаходиться поблизу університету, на Університетський сквер.

Прес-центр філологічного факультету