Вітаємо переможців VІ Міжнародного літературного конкурсу

vulicja_mogo_ditinstva

ВІТАЄМО!

переможця фінального етапу

VІ Міжнародного літературного конкурсу

імені Тараса ШевченкаРОМАНІВ ЮЛІЮ АНДРІЇВНУта її наукового керівника доцента кафедри української мови і літератури ІННУ ГРИГОРІВНУ РОДІОНОВУ.

ЗИЧИМО ТВОРЧОЇ НАСНАГИ ТА УСПІХІВ!

Увага! Нагородження переможців конкурсу «У слові розкривається душа…»

00634377

Шановні друзі, колеги, студенти !

            Запрошуємо  25 травня 2016 р. на урочисту церемонію  нагородження

переможців конкурсу наукових і творчих робіт «У слові розкривається

душа…», що відбудеться в актовій залі університету об 11-30 год.

 

 

Оргкомітет конкурсу «У слові розкривається душа…»

Науковий семінар «Театральність як прийом конструювання літературного сюжету»

x_2d429d3a

Науковий семінар „Театральність як прийом конструювання літературного сюжету”, присвячений питанням впливу театральної естетики на конструювання літературного сюжету, відбувся 25 квітня 2016 р. на кафедрі української мови і літератури Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. На семінарі науковці обговорили ряд питань, серед яких – функціонування театральної естетики в сучасних літературних текстах, особливості сучасного українського драматичного тексту як синтетичного явища тощо.
Окрему увагу було приділено проблемі нових підходів щодо моделювання сучасними митцями художнього простору, який вміщує елементи театральної естетики, зокрема – видовищність, гру, позування, маскарадність, мову жесту тощо. На прикладі творів представників сучасної драматургії (Неди Нежданої, Олега Миколайчука-Низовця, Сергія Щученка, Ярослава Верещака та інших) модератор семінару Л. О. Бондар означила загальні тенденції видозміни театральних текстів. Зокрема було зауважено, що сучасний театральний наратив апелює до інших мистецьких практик, які пов’язані з поняттями видовищності та режисерської технології.
Професор О. С. Філатова зауважила, що драматургічний текст сьогодення будує зовсім інший діалог (полілог – якщо мова йде про віртуальний театр, сферою об’явлення якого є простір інтернету) із глядачем у якому одночасно відбувається спрощення емоційно-дієвих елементів, але ускладнення інтелектуальних апеляцій. У зв’язку з цим, можемо говорити про ситуацію загравання театру з публікою.
Науковці виокремили в літературі тенденцію, пов’язану з подвійним кодуванням сучасного драматургічного тексту, завдяки якій відбувається розмивання класичної градації між елітарним та масовим мистецтвом. Було також зазначено, що в актуалізованому подвійному кодуванні сучасного вітчизняного видовищного тексту криється проблема дихотомії процесу, який може бути представлений у формулах „Я дивлюся” – розважальна складова і „Я бачу” – інтелектуальний катарсис.
Загалом, учасники наукового семінару відзначили високу продуктивність заходу і його необхідність у контексті сучасних змін філологічної галузі в Україні і світі, а також ухвалили рішення про започаткування відповідного циклу наукових бесід щодо проблеми культивування письменниками видовищних елементів у сучасному літературному тексті

Доброчинна акція філологів “Подаруй дитині казку”

DSC01015

Щоб зігріти сонячним теплом, подарувати яскраві враження та емоції вихованцям школи-інтернату № 5 м. Миколаєва, студенти ІІ курсу філологічного факультету разом із викладачами кафедри української мови і літератури (модератори: ст. викладач Л. О. Бондар та доц. Л. М. Романюк) провели доброчинну акцію “Подаруй дитині казку”.

Майбутні філологи влаштували чарівне дійство, що перенесло глядачів у світ казки з улюбленими дитячими персонажами. Студенти-актори залучали дітей до веселих танців, естафет та конкурсів, а винагородою за ініціативу зусилля маленьких помічників стали цукерки та різні подарунки, підготовлені студентами та викладачами.

DSC01086

 

DSC00928

Наші – кращі!!!

azww89ZJrCw

Іскрометний гумор, тонка іронія, потужна енергія, веселий настрій – запорука перемоги студентів філологічного факультету в КВК університету.

Вітаємо студентів-переможців та їхнього організатора й натхненника доцента кафедри української мови і літератури Л. М. Романюк.

Зірка сучасного українського фентезі в нашому університеті

3

На запрошення кафедри української мови і літератури до Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського 6 квітня 2016 р. завітала одна з найцікавіших і найяскравіших письменниць України ХХІ століттяДара Корній, кожен із численних романів якої – резонансна подія в культурному житті країни. На зустрічі зі студентами і викладачами „українська Стефані Майєр” поділилася секретами творчості та презентувала нові книжки.

До слова, відкриттям для авторки стало те, що саме кафедра української мови і літератури Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського є чи не єдиним в Україні науково-дослідним центром послідовного й системного вивчення її прози – від студентського до академічного рівня.

2

4

 

Волонтерська акція «Подаруй дитині казку»

2

Шановні студенти!

Долучаймося до волонтерської акції «Подаруй дитині казку», яку організовують студенти ІІ курсу філологічного факультету разом із кафедрою української мови і літератури.

28 квітня 2016 року другокурсники планують відвідати Миколаївську освітню школу-інтернат №5 для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Мета акції: залучити дітей до перформативного казкового дійства, в якому добро неодмінно перемагає зло.

Друзі! Завдяки вам діти-сироти отримають не лише подарунки та чарівні конверти з казками, а й часточку тепла ваших сердець. Не залишайтесь байдужими до тих, хто волею долі опинився у нелегких життєвих обставинах.

 

Організатори акції:

к. філол. н., ст. викладач Л.О.Бондар,

студенти 201, 241 груп

Науковий семінар «Театральність як прийом конструювання літературного сюжету»

1

Шановні викладачі та магістранти!

Запрошуємо на засідання наукового семінару «Театральність як прийом конструювання літературного сюжету», що відбудеться 25 квітня 2016 р. о 13:00 в ауд. 319 (кафедра української мови і літератури). Модератор семінару – кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри Бондар Л.О.

На розгляд планується винести такі питання:

  • театральна естетика в сучасних літературних текстах;
  • сучасний український драматичний текст як синтетичне явище.

 

Очікуємо на плідну співпрацю!

Дара Корній в Миколаєві

dara-korniy1

Вітаємо!

Уперше в Миколаєві

зірка літературної України ХХІ століття
Дара Корній!!!

6 квітня 2016 р. на запрошення кафедри української мови і літератури завітає одна з найцікавіших і найуспішніших письменниць України Дара Корній, кожен із дев’яти романів якої – резонансна подія в культурному житті країни.

Переможець Міжнародного літературного конкурсу „Коронація слова”, „українська Стефані Майєр”, „містичний” взірець для нової генерації вітчизняних митців презентуватиме в Миколаївському національному університеті імені В.О.Сухомлинського свої нові твори, розповість про творчі задуми і відповість на питання.

ОДИН ДЕНЬ!

ОДНА ЗУСТРІЧ!

ОДИН ШАНС!

ЗУСТРІНЬ ЗІРКУ ОСОБИСТО!

ВІЗЬМИ АВТОГРАФ!

СТАНЬ ЧАСТИНОЮ ВИСОКОГО МИСТЕЦТВА!

 Зустріч відбудеться в головному корпусі Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського о 13.10 в ауд. 01. 218.

        

Набір статей до збірника наукових праць студентів

articles

Увага!

Триває набір статей до збірника наукових праць студентів
„Філологія та філологічна освіта ХХІ століття: 
пошуки молодих”

  Шановні студенти, магістранти,

майбутні колеги!

Кафедра української мови і літератури МНУ імені В.О.Сухомлинського повідомляє про набір наукових статей до щорічного збірника „Філологія та філологічна освіта ХХІ століття: пошуки молодих”.

 Збірник зарекомендував себе як своєрідний стартовий майданчик і опора в науковому зростанні молодих дослідників. Розміщені на його сторінках ваші наукові спроби можуть бути спрямовані на висвітлення актуальних проблем теорії та історії літератури, сучасного літературного процесу, актуальних проблем мовознавства. Тож маємо честь запросити до наукового діалогу.

Видання збірника заплановане на середину травня цього року (технічні умови подання статей – у прикріпленому інформаційному листі).

Ваш успіх і примірник збірника чекатимуть на нашій кафедрі!

Разом досягнемо більшого!

За додатковою інформацією звертайтеся

на кафедру української мови і літератури