Круглий стіл з учнями Миколаївської ЗОШ №42

12 грудня 2017 р. з учнями 10-11 класів Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 42 Миколаївської міської ради Миколаївської області був проведений Круглий стіл з нагоди чергової річниці Загальної декларації прав людини та Міжнародних пакті про політичні і громадянські права та про економічні, соціальні і культурні права, на якому з доповідями виступили професор кафедри гуманітарних наук філологічного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського доктор юридичних наук професор Кириченко Олександр Анатолійович, доцент кафедри цивільного та кримінального права і процесу юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили кандидат юридичних наук доцент Тунтула Олександра Сергіївна та за скайп-зв’язком доцент кафедри кримінального права і процесу Навчально-наукового Юридичного інституту Національного авіаційного університету (м. Київ), кандидат юридичних наук Ланцедова Юлія Олександрівна.

У процесі Круглого столу була висвітлена та обговорена низка положень новітньої доктрини правового статусу учнівської молоді у частині визначення різновидів соціосуб’єктів, поняття права, свободи, обов’язку та інтересу як базисних категорій правового статусу соціосуб’єктів, меж правомірності його реалізації і послідовності реалізації правового статусу різних соціосуб’єктів в умовах конкуренції, сутності та нової редакції базисного конституційного обов’язку держави з пізнання, визнання та найбільш ефективного, раціонального та якісного оперативного або судового чи іншого бюрократичного порядку його забезпечення та найповнішого відновлення, сутності погіршення та покращення правового статусу різних соціосуб’єктів, першого ступеня абсолютної і другого ступеня відносної неприпустимості погіршення правового статусу соціосуб’єктів та ін.

Окрема увага була приділена розкриттю сутності та розмежування насильства в сім’ї, у середині юридичних осіб та державі від делегованого державного примусу.

Були також висвітлені й деякі інші концептуальні положення правового статусу учнівської молоді.

Старший викладач кафедри гуманітарних наук кандидат педагогічних наук Гінкевич Оксана Валентинівна розкрила основні особливості вступної компанії 2018 р. на спеціальності філологічного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

З матеріалами круглого столу можна ознайомитися за посиланням

Круглий стіл з нагоди чергової річниці Загальної декларації прав людини та Міжнародних пактів про політичні і громадянські права та про економічні, соціальні і культурні права

 

13 грудня 2017 р. з учнями 10-11 класів Миколаївської І-ІІІ ступенів загальноосвітньої школи № 12 Миколаївської міської ради Миколаївської області був проведений Круглий стіл з нагоди чергової річниці Загальної декларації прав людини та Міжнародних пактів про політичні і громадянські права та про економічні, соціальні і культурні права, на якому з доповідями виступили професор кафедри гуманітарних наук філологічного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського доктор юридичних наук професор Кириченко Олександр Анатолійович, доцент кафедри цивільного та кримінального права і процесу юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили кандидат юридичних наук доцент Тунтула Олександра Сергіївна та за скайп-зв’язком доцент кафедри кримінального права і процесу Навчально-наукового Юридичного інституту Національного авіаційного університету (м. Київ), кандидат юридичних наук Ланцедова Юлія Олександрівна.

У процесі Круглого столу окрему увагу приділено новітній доктрині послідовності реалізації конкурентного правового статусу різних видів соціосуб’єктів та іншим пов’язаним з цим положенням новітньої доктрини правового статусу соціосуб’єктів. Розглянуто можливості приборкання позанормативної поведінки та роль у досягненні цієї мети прямого і делегованого державного примусу. Викладено основні положення новітньої доктрини професійності, збалансованості і достатності повноважень антиделіктологів та інших суб’єктів владних повноважень. Розкрито сутність базисного конституційного обов’язку держави та інших тісно пов’язаних із забезпеченням даного обов’язку положень новітньої доктрини правового статусу соціосуб’єктів.

Старший викладач кафедри гуманітарних наук кандидат педагогічних наук Гінкевич Оксана Валентинівна розкрила основні особливості вступної компанії 2018 р. на спеціальності філологічного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Студенти під керівництвом професора Кириченка О. А. відвідали науково-дослідний експертно-криміналістичний центр

 26 жовтня 2017 р. група студентів, які вивчають юридичні дисципліни, відвідали під керівництвом професора О. А. Кириченка Миколаївський Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр та ознайомилися із сучасними можливості даного центу з проведення різних видів експертних досліджень.

     Найбільшу зацікавленість у студентів викликали можливості генотипоскопічної експертизи (дослідження у виділеннях та частинах тіла людини ДНК), автотехнічної експертизи із використанням методу лазерного сканування місця дорожньо-транспортного діяння, експертиза грошей та інших цінних паперів, судово-балістична експертиза та одорологічна експертиза (дослідження слідів і зразків запаху людини за допомогою спеціально підготовлених собак-детекторів.263-790x592 172-790x592

Благодійна акція “Передай тепло домівки!”

Сьогодні Україна переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність та територіальну цілісність. Сьогодні ми по-особливому розуміємо зміст слова «захисник», тоді, коли звідти, зі сходу України не вертаються додому доньки й сини – захисники своєї Батьківщини.

За ініціативи викладацького колективу та студентської громади спеціальності “Прикладна лінгвістика” у рамках благодійної акції «Передай тепло домівки» 18 жовтня зібрано близько 200 банок різноманітної консервації, яка відправиться на схід, у найгарячіші точки, і, сподіваємося, хоча б на хвилину нагадає нашим хлопцям про рідну оселю, мамину турботу та наблизить таку очікувану перемогу.

Представники лінгвістичної родини МНУ імені В.О.Сухомлинського також долучилися до акції збору пластикових кришечок для збору коштів на протези воїнам АТО.

 12IMG_0236

 

IMG_0279IMG_0301

 

21

 

 

 

 

Pasha_1

Шановні друзі!

           Вітаємо з великим святом Воскресіння Христового і бажаємо Божого благословення, здоров’я і добробуту! Нехай переможний дух надії, радості, всепрощення завжди  супроводжує Вас і Вашу родину, дає сили, енергію, наснагу для добрих і корисних справ на добробут і процвітання нашої рідної України.                         Нехай радісні Пасхальні дні покладуть благодатні початки нових перемог і звершень на Вашому життєвому шляху.

Христос воскрес!

Деканат філологічного факультету

Екскурсія студентів-філологів до Миколаївської телерадіокомпанії

_lN9wU7c2V8

Днями студенти 351 групи філологічного факультету відвідали студію обласної телерадіокомпанії – найстарішої в Україні серед регіональних ТРК.

Задля зацікавлення потенційних працівників студії студентам показали, як готують і випускають в ефір ранкову програму «Новий день».

Після перегляду ранкового шоу студенти отримали практичні відповіді на питання, чим же цікава професія журналіста та як долучитися до сфери інформаційних технологій.

Окрім журналістського життя, студенти побачили і специфіку роботи звукорежисера, режисера прямого ефіру, асистентів, операторів тощо.

Родзинкою була практична частина, коли звукорежисер телекомпанії, Нелі Волова, надала можливість деяким студентам озвучити частину новинного тексту, а потім оцінила вміння початківців.

Зараз це була екскурсія, але вже за рік вони повернуться практикантами та спробують телевізійне життя сповна.

 

Староста 351 групи,

Анна Шуляченко

 

 

 

 

Студентське життя тривалістю в одну пару

5237

Долучитися до студентського життя, побачити, яке воно зсередини…

 

Все це змогли учні школи журналістики Корабельного району (керівник М. Полупанова) у стінах філологічного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Учні разом зі студентами-філологами прослухали лекцію на тему «Аналітична журналістика» з курсу «Організація функціонування інформаційного простору» (викл. С. В. Гузенко) і відкрили для себе, що в Інтернет-просторі існують не лише соціальні мережі і сайти з розважальною інформацією… А найголовніше – збагнули, що у сучасному світі дуже важливо розвивати критичне мислення, щоб орієнтуватися у бурхливому потоці інформації.

Після лекції студенти радо дали відповіді на запитання учнів щодо студентського життя.

Нова українська школа – нові виклики мовно-літературної освіти

18 січня 2017 року о 14.00 відбулося засідання круглого столу «Мовно-літературна освіта в проспекції нової української школи». Організатори: викладачі кафедри методики навчання мови та літератури філологічного факультету.

Мета – обговорити найбільш актуальні питання навчання мови та літератури в ЗОШ у світлі тих реформ, що відбуваються в системі вітчизняної освіти, а також підсумувати результати проходження виробничої педагогічної практики студентами IV та V курсу, яка щойно закінчилася. Ця практика є достатньо значущою для становлення фахової компетенції майбутнього вчителя української мови та літератури, тому було вирішено залучити до проведення цього засідання студентів-практикантів.

На засіданні круглого столу було розглянуто такі питання:

1.   Навчання української мови та літератури на засадах Концепції нової української школи.

2.      Формування мовної особистості учня в контексті компетентністного навчання української мови та літератури.

3.   Сучасні технології мовно-літературного розвитку учнів загальноосвітньої школи.

4.   Удосконалення фахової практичної підготовки майбутніх учителів-словесників.

5.   Проблема престижу праці вчителя-словесника в сучасному суспільстві.

В обговоренні поставлених питань брали участь: ректор МНУ імені В. О. Сухомлинського проф. Будак В. Д., проф. Ситченко А. Л., доц. Василькова Н. І., доц. Гузенко С. В., а також запрошені гості: Шуляр В. І. – директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; доктор педагогічних наук, доцент, заслужений учитель України, професор кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти; Піляєва А. І. – директор Миколаївської ЗОШ № 25, учитель української мови і літератури вищої категорії; Ракоча Т. М. – директор Ульянівської ЗОШ Миколаївського району, учитель вищої категорії; Понтус Т. Д. – заступник директора з виховної роботи УльянівськоїЗОШ Миколаївського району, учитель вищої категорії; Кошара Ю. М. – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри сучасних мов гуманітарного інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова; студенти-філологи 4-го та 5-го курсів Чорноморського національного університету імені Петра Могили та Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

За результатами круглого столу складено проект рішення щодо тих шляхів, які сприятимуть підвищенню якості теоретичної та практичної підготовки майбутніх учителів-словесників.

IMG_4218 IMG_4217 IMG_4219